Ciekawe miejsca do odwiedzenia

Muzeum Przyrody w Drozdowie

Muzeum Przyrody w Drozdowie

Muzeum z siedzibą we wsi Drozdowo. Placówka jest jednostką organizacyjną powiatu łomżyńskiego, a jej siedzibą są pomieszczenia dawnego dworu Lutosławskich.

Odległość: 22 km

Biebrzański Park Narodowy

Biebrzański Park Narodowy

Biebrzański Park Narodowy – jeden z 23 parków narodowych Polski, utworzony 9 września 1993. Największy Park w Polsce o powierzchni 592,23 km², położony na terenach Kotliny Biebrzańskiej

Narwiański Park Narodowy

Narwiański Park Narodowy

Narwiański Park Narodowy, utworzony 1 lipca 1996 r., jest jednym z 23 parków narodowych na terenie Polski

Łomżyński Park Krajobrazowy Doliny Narwi

Łomżyński Park Krajobrazowy Doliny Narwi

Łomżyński Park Krajobrazowy Doliny Narwi jest parkiem krajobrazowym utworzonym rozporządzeniem Wojewody Łomżyńskiego dnia 10 grudnia 1994 roku.

Twierdza Osowiec

Twierdza Osowiec

Twierdza z drugiej połowy XIX wieku, położona na terenie osady Osowiec-Twierdza należącej do gminy Goniądz w powiecie monieckim w Polsce, znana z 6,5-miesięcznej obrony podczas I wojny światowej.

Odległość: 46 km

Tykocin

Tykocin

Tykocin to wrota Podlasia - jeden z najstarszych i najpiękniejszych ośrodków w regionie, liczący około 600 lat. Nazywany bywa też perłą baroku, nie bez przyczyny, bowiem stoją tu cudne XVIII-wieczne zabytki repezentujące właśnie ten styl.

Odległość: 34 km

Skansen Kurpiowski im. Adama Chętnika w Nowogrodzie

Skansen Kurpiowski im. Adama Chętnika w Nowogrodzie

Skansen założony 19 czerwca 1927 roku przez Adama Chętnika jako Muzeum Kurpiowskie. Jest drugim najstarszym muzeum budownictwa ludowego w Polsce.

Góra Strękowa

Góra Strękowa

Góra Strękowa to wzniesienie we wsi o tej samej nazwie, z której rozciąga się przepiękny widok na dolinę Narwi, aż do połączenia z Biebrzą. Góry Strękowej należy szukać w powiecie białostockim, w gminie Zawady.

Odległość: 11,5 km

Strzelnica Forty

Strzelnica Forty

Na strzelnicy można strzelać z pistoletów, karabinów, strzelb gładkolufowych oraz broni maszynowej. Na strzelnicy odbywają się treningi i szkolenia indywidualne oraz zbiorowe.

Odległość: 26 km

Atrakcje i aktywny wypoczynek

Oprócz pięknych miejsc do zwiedzania proponujemy różne atrakcje: